Girişimcilik Projeleri Danışmanlığı

Kobi Strateji Yönetim ve Danışmanlık olarak girişimcilik desteğinden faydalanmak isteyen girişimci adaylarının iş fikirlerini gerçeğe dönüştürülmesi için KOSGEB üzerinden destek alabilmesi için tüm süreçlerin takibinin, yönetilmesini kapsayan çok yönlü bir danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Bu konudaki danışmanlık hizmetimizi üç aşamadan oluşmaktadır. Bunlar;

1)Projeye Hazırlık Süreci

Girişimci olmak isteyenlerin en çok zorlandıkları konulardan biride bir iş fikrine sahip olup da nereden başlayacaklarını bilmemeleridir. Bu noktada eğer girişimci doğru yönlendirilmediği takdirde destek alma şansını sıfıra indirebilir. Yani girişimcilik desteğine başvuru hakkı olmayabilir. Kobi Strateji Yönetim ve Danışmanlık olarak piyasadaki birçok danışmanlık şirketinden farklı olarak işletme daha kurulmadan önce danışmanlık hizmeti vererek farkını ortaya koymaktadır.

İster İleri Girişimcilik Destek Programı’ndan ister Geleneksek Girişimcilik Destek Programı’ndan faydalanılıyor olsun işletme kurulmadan önce yapılması gereken en önemli iş girişimcilik eğitiminin alınmasıdır. Girişimci adaylarının mevcutta e-devlet üzerinden online olarak verilen KOSGEB girişimcilik eğitimlerini tamamlamaları gerekmektedir. Eğitimi tamamlayan girişimci adayları artık işletmelerini gönül rahatlığıyla açabilirler. İşletme açılış sürecinde uygun faaliyet kodunun belirlenmesi destek alınması için önemlidir. Faaliyet kodu hem girişimcinin işiyle uyumlu olacak hem de KOSGEB’in destek verdiği faaliyet kodları arasında yer alacaktır. Kobi Strateji Yönetim ve Danışmanlık olarak firmaların faaliyet kodlarını belirlemeleri için gerekli yönlendirmeler yapılmakta olup yine geçtiğimiz yıllarda hayata geçirdiğimiz “nacesorgulama.com” sitesi üzerinden de işletme kuracak girişimcilerin kendilerinin de faaliyet kodu araştırması yapabilmeleri oldukça kolay hale gelmiştir. Faaliyet kodları girişimci adayının İleri Girişimcilik Desteği mi yoksa Geleneksek Girişimcilik Desteği mi alacağına karar vereceği için çok önemlidir.

Girişimci bizim de desteklerimizle maksimum destek alabileceği en uygun faaliyet kodunu bizim de desteklerimizle belirledikten sonra şirket kuruluşuna geçer.Girişimci muhasebecisi aracılığıyla kuruluş işlemlerini ve oda kayıt işlerini gerçekleştirir vebir sonraki adım olan proje hazırlama aşamasına geçer.

2)Proje Süreci

Girişimciye bu aşamada projeyi hazırlayabilmemiz için gerekli olan bilgi ve belgeler tarafımızdan istenir. Girişimci gerekli bilgi ve belgeleri hazırladıktan sonra bize sunar. Buradan sonraki süreçte girişimcinin projesi en kısa sürede hazırlanır ve KOSGEB sistemine girilir. Eğer İleri Girişimcilik Destek Programı’na başvuru yapılmışsa makine-ekipman, donanım giderlerinin belirlenmesi proje başvuru aşamasında belirlenmesi gerekmektedir. KOSGEB’in desteklediği makineler girişimci ile birlikte belirlenir ve KOSGEB’in istediği formatta makine-teçhizat yazılımın teklifleri hazırlanır. Proje sisteme girildikten sonra girişimci KOSGEB tarafından değerlendirilir ve girişimci sunum yapmak üzere kurula davet edilir. Bu aşamada girişimcinin kurula hazırlanması tarafımızdan gerçekleştirilir. Pek çok girişimcinin çok fazla önem vermediği kurul süreci projenin reddine kadar götürmektedir. Bu açıdan değerlendirildiğinde girişimcinin kurula hazırlanması çok önemlidir. Çok iyi hazırlanmış bir projenin kurul önünde sunulamaması projeyi redde götürebilmektedir. Bu açıdan sunumun çok iyi hazırlanması ve planlaması gerekmektedir. Kobi StratejiYönetim ve Danışmanlık olarak girişimcilerin kurula hazırlanması sağlanarak projenin geçmeme ihtimali ortadan kaldırılmaktadır. Kurul süreci sonuçlandıktan sonra projenin geçmesi ile proje süreci tamamlanır ve destek süreci başlar.

3)Destek Süreci

Kobi StratejiYönetim ve Danışmanlık olarak proje KOSGEB onaylandıktan sonra hizmetimiz bitmemekte olup destek süreci tamamlanana kadar tüm süreçlerin yönetimi ve takibi sağlanmaktadır. Destek süresince tüm ödeme taleplerinin yapılması, projede olası revizyonların gerçekleştirilmesi, kobi beyannamelerinin verilmesi ve bunun dışında KOSGEB ile yaşayabilecekleri sorunların çözümüne alanında uzman ekibimizle desteğin verilmesi bu aşamada verdiğimiz önemli hizmetlerdendir.

Destek süreçleri hakkında bilgi almak ve Kobi Strateji Yönetim Danışmanlık’ın hizmet ayrıcalığından faydalanmak istiyorsanız iletişim numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.