Dropshipping

Yaşam formları dijital ortama çoktan adapte olduğu için online ortamdan para kazanmak artık istekten çok zaruri bir hale geldi. Bu durumla birlikte insanların kendi işini kurmak istemeleri, daha rahat para kazanma isteği ve daha çok insana ulaşma, dokunma imkânının olması günümüzde ticareti, gelenekselden online ortama taşıdı. Online ortama haliyle çok çeşitli istek ve ihtiyaçlar da taşındığı için e-ticaret ile ticaret yapmanın, para kazanmanın da birden çok çeşidi oluştu. Bunlardan en rahat ve sermayenin azlığına göre getirisi yüksek oranda olan çeşidi ise dropshipping!

  Dropshipping, özellikle yeni girişimciler için çok uygun bir iş modelidir, çünkü geleneksel bir iş modelinde olduğu kadar sermayeye gerek yoktur. Bir mağaza ya da depo açmaya, stok tutmaya gerek yoktur. Dünyanın en çok satış trafiği olan Amazon veya başka pazaryerlerinde adınıza mağazanızı açarak hemen başlayabilirsiniz.

Tam anlamıyla dropshipping tanımı ise; Pazaryerinde depo ve stok olmadan mağaza açarak, oradan satmak istenilen ürün tedarikçilerden satın alınır ve kar getirebilecek şekilde ürünün olmadığı şehirde veya ülkede tamamen yasal yollarla satılır. Sadece minimum sermaye gereklidir. Herhangi bir ürünü çok önceden satın alarak pahalı bir depoda saklanmasına da gerek yoktur. Ayrıca başlangıçta herhangi bir çalışana da gerek yoktur. Sadece bir satıcı mağazası oluşturmak yeterlidir.

 Ciddi organik trafik alan hali hazırdaki geniş müşteri trafiğinden olan pazaryerlerinden yararlanmak oldukça avantajlı bir durumdur. Pazaryerlerindeki tüm müşteriler sizin için potansiyel müşteri anlamına gelmektedir.  Bu durumu değerlendirip ister ek iş isterseniz tek işiniz olarak görüp yararlanmak isterseniz gerekli eğitim, yönlendirmeleri profesyonel danışmanlık hizmeti alabileceğiniz firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.